Komisja kultury_

Kim jest Komisja Kultury? Kto podejmuje decyzję co robimy w danym roku?

W ramach Obszaru Metropolitalnego działa Komisja ds. Kultury, która podejmuje działania wspierające samorządowe instytucje kultury, promuje realizowane projekty kulturalne oraz zajmuje się wymianą doświadczeń i dobrych praktyk między kadrami kultury.

Spotykamy się raz w miesiącu w gronie prezydium Komisji Kultury, by omówić bieżące problemy sektora kultury w metropolii i decydujemy, jak możemy na nie odpowiedzieć.

W skład prezydium komisji został ustalony podczas głosowania dnia 31 maja 2019 roku.

Skład komisji kultury

Maja Wagner

Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni

Przewodnicząca

Grzegorz Cwaliński

Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Pruszcz Gdański

Prezydium Komisji

Monika Jastrzębska-Opitz

Dyrektor Żuławskiego Domu Kultury w Nowym Dworze Gdańskim

Prezydium Komisji

Teresa Szczepańska

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku

Prezydium Komisji

Aleksandra Szymańska

Dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku

Prezydium Komisji

Justyna Mazur Dziadkiewicz

Prezydium Komisji

Poprzedni slajdNastępny slajd

Komisja kultury 31 maja 2019

Dnia 31 maja odbyło się spotkanie członków Komisji Kultury, na którym odbyły się wybory przewodniczącego na kadencję 2018-2023 oraz spotkanie sieciujące dla kadr kultury w Akademii Sztuk Pięknych.

Miło nam poinformować, iż nową przewodniczącą Komisji Kultury została Pani Maja Wagner, pełnomocnik miasta Gdyni do spaw Kultury.

Do prezydium Komisji Kultury zostali wybrani także: Pan Grzegorz Cwaliński – Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Pruszcz Gdański, Pani Monika Jastrzębska-Opitz – Dyrektor Żuławskiego Domu Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, Pani Teresa Szczepańska – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, Aleksandra Szymańska- Dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

W związku z powołaniem tak różnorodnego składu prezydium Komisji Kultury mamy nadzieję na lepsze zrozumienie potrzeb członków na terenie całego Obszaru Metropolitalnego w zakresie kultury.

GIEŁDA POMYSŁÓW:

Łączymy edukację i kulturę. Giełda inspiracji.

Podsumowanie komisji kultury 2 października 2018

Gdańsk, Centrum Hevelianum

Ankiety ewaluacyjne wykazały dalsze duże zapotrzebowanie na sieciowanie się i spotykanie w różnorodnym gronie. Należy wypracować metody, które pomogą nam zapraszać szersze grono na Komisję Kultury z uwzględnieniem ngo, instytucji i przedstawicieli samorządu oraz wytypować liderów zmian w danych instytucjach czy gminach. Wskazana została także potrzeba interaktywnych form spotkań: wizyt studyjnych oraz warsztatów.

W celu podtrzymywania informacji została założona grupa na fb o nazwie Metropolitalna Komisja Kultury, jednak ważne jest regularne spotykanie się w ramach komisji.

Komisja kultury 6-7 kwietnia 2018 rok

Dziękujemy za uczestnictwo w wyjazdowej Komisji Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot ds. Kultury, która odbyła się w dniach 6-7 kwietnia 2018 roku na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. W ciągu dwóch dni spotkania odbyły się różne formy działania takie jak wykłady, wymiana doświadczeń a także warsztat inspirowany metodą open space: Nasza współpraca wokół innowacyjności w kulturze.